Järjekorras XVII Eesti Akadeemilise Spordiliidu aastapäeva turniiri üldkarika viis koju taaskord Sisekaitseakadeemia!

Kalendriaasta esimese üritusena korraldab Eesti Akadeemiline Spordiliit traditsiooniliselt kõrgkoolide töötajatele mõeldud EASL loomist tähistav aastapäeva turniir. Järjekorras 17ndat korda toimuv EASL aastapäeva turniir tõi 05. jaanuaril Tartu Ülikooli Spordihoonesse kokku ligi 200 osalejat ja mõõtu võtsid omavahel 12 erinevat asutust. Kokku sai osaleda kuuel spordialal: võrkpall, korvpall, sisesõudmine, lauatennis, male ning korvpalli vabavisked. Kõige populaarsemaks spordialaks osutus võrkpall, kus meeste ja naiste arvestuses oli võistlustules 12 võistkonda.

VÕRKPALL

Võrkpallis võistlesid nii meeste kui ka naiste arvestuses kuus võistkonda. Meeste mängud kulgesid kogu päeva vältel pingeliselt ning 2:0 võite oli vähe, suur osa mängudest nõudsid kolmandat geimi, et välja selgitada võitja. Meeskonna olid välja pannud Tallinna Tehnikaülikool, Sisekaitseakadeemia, Eesti Maaülikool, Tallinna Ülikool, Tartu Ülikool ja Eesti Politsei Spordiliit. Mõlema alagrupi võitjateks tulid pealinna ülikoolid Tallinna Tehnikaülikool ning Tallinna Ülikool. Tallinna Ülikoolil õnnestus finaalis heideldes Eesti Politsei Spordiliiduga tulla ka turniiri meistriteks võites EPSL-i 21:16; 21:20. A alagrupi võitja Tallinna Tehnikaülikool pidi leppima turniiril pronksikohaga, jäädes veerandfinaalis alla Eesti Politsei Spordiliidule ning alistades kolmanda koha kohtumises Eesti Maaülikool 20:21; 21:6; 11:5.

Meeste võrkpalli lõplik paremusjärjestus

Naiste võrkpall pakkus samuti põnevust. Naiskonnad olid välja pannud Tallinna Tehnikaülikool, Eesti Maaülikool, Eesti Politsei Spordiliit, Tartu Ülikool, Sisekaitseakadeemia ja Tallinna Ülikool. Naiste arvestuses suutsid alagruppides domineerida Eesti Maaülikool ning Tartu Ülikool, kes hiljem läksid kokku ka finaalkohtumises, kus jäi peale Tartu Ülikool 21:10; 21:12.

Naiste võrkpalli lõplik paremusjärjestus

KORVPALL

Korvpalliturniir toimus seekord ainult meeste arvestuses ning osa võttis 9 meeskonda. Korvpalliturniiri alustati kolmes alagrupis, kus igas oli kolm võistkonda ning mängiti välja sõelmängude asetus. Alagruppide võitjateks tulid Sisekaitseakadeemia, Tartu Ülikooli I võistkond ning Eesti Maaülikool. Enda alagrupis kolmandaks jäänud Tallinna Tehnikaülikool suutis tähtsamateks mängudeks ennast kokku võtta ning võidelda ennast finaali, võites veerandfinaalis Eesti Maaülikool 36:30 ning poolfinaalis Eesti Politsei Spordiliitu 25:18. Finaalis tuli aga tunnistada Sisekaitseakadeemia paremust (42:23), kes võitis turniiri vältel kõik kohtumised ja tulla esikohale.

Meeste korvpalli lõplik paremusjärjestus

SÕUDMINE SÕUDEERGOMEETRIL

Sisesõudmise võistlusel tuli läbida sõudeergomeetril võimalikult kiire ajaga 500m distants. Kokku panid oma sõudmisoskused proovile 30 võistlejat, kellest 19 mehed ning 11 naised. Eelvoorude järel pääsesid finaali neli parima aja sõudnud võistlejat. Meeste arvestuses suutsid ennast finaali sõuda Sisekaitseakadeemiast Tõnis Peil (1:24,7) ning Raido Liitmäe (1:24,7), Tallinna Tehnikaülikoolist Joosep Perandi (1:26,4) ning Eesti Akadeemilist Spordiliitu esindav Andrus Kiisler (1:26,7). Meeste finaal osutus ekstreemselt põnevaks lahinguks, kui esikolmiku tulemused mahtusid kõik 0,5 sekundi sisse. Võit läks Sisekaitseakadeemiasse ajaga 1:23,4 (Tõnis Peil).

Meeste sõudmise lõplik paremusjärjestus

Naiste arvestuses sõudsid finaalis Veronika Kadastik Eesti Politseispordi Liidust (1:40,2), Kelly Vildek Eesti Akadeemilisest Spordiliidust (1:50,1), Maria Sarv Tartu Ülikoolist (1:51,4) ning Eleny Aalde Sisekaitseakadeemiast (1:53,3). Naiste finaalsõidus üllatusmomenti ei olnud ning eelsõitude paremusjärestus oli korrelatsioonis ka finaalsõitude tulemustega.

Naiste sõudmise lõplik paremusjärjestus

LAUATENNIS

Lauatennise turniir toimus samuti meeste ja naiste arvestuses eraldi. Kokku võistles lauatennises 31 osalejat, kellest 15 naiste arvestuses ning 16 meeste arvestuses. Nii naiste kui ka meeste arvestuses oli enamik mänge üsna kindlad 2:0 võidud. Nii meeste kui ka naiste turniiride võitjad lauatennises ei kaotanud päeva jooksul ühtegi kohtumist. Meestes domineeris German Kuznetsov (Tartu Ülikool) ning naiste arvestuses Reelika Hanson (TalTech). Suuri üllatusmomente ei olnud ning alagruppide tugevaimad mängisid ka sõelmängudes ennast parimatele kohtadele.

Naiste ja meeste lauatennise lõplik paremusjärjestus

KORVPALLI VABAVISKED

Korvpalli vabavisked meelitasid osalema suure osa võistlejaid, kes tulid oma asutusele lihtsaid üldarvestusse minevaid punkte teenima. Meeste arvestuses viskas korvpalli vabaviskeid 60 meest ning naiste arvestuses 26 naist. Vabavisetes tegi Sisekaitseakadeemia ära suure töö ning astus väga suure sammu üldkarika poole, teenides üldarvestusse vabavisetelt koguni 71,5 punkti (neile järgnes Eesti Maaülikool 32,5 punktiga). Suurima tabamuste arvu omanik oli Rauno Tikko Sisekaitseakadeemiast 24 tabamusega. Naiste arvestuses tuli esikohale Triin Sarapuu Eesti Politsei Spordiliidust 21 tabamusega.

Korvpalli vabavisete lõplik paremusjärjestus

MALE

Maleturniirist võtsid osa 13 võistlejat. Maleturniiril toimus nii individuaalne kui ka võistkondlik punktiarvestus. Võistkondlikust arvestusest võtsid osa Tartu Ülikool, Sisekaitseakadeemia ning Eesti Maaülikool. Võistkondlikul turniiril osalemiseks oli tingimuseks, et võistkonnas peab olema esindatud ka naisterahvas. Individuaalturniiril tuli esikohale osalejatest suurima FIDE reitinguga (2344) Kultuuriministeeriumi esindaja Kaarel Nestor. Kusjuures teise kohta saavutanud Siim Kanep (Tartu Ülikool, FIDE reiting 2328) suutis küll saavutada sama palju punkte (5.5/6) kuid koefitsendiga tuli võitjaks siiski Kaarel Nestor. Kolmandale kohale tuli Jaan Käos Sisekaitseakadeemiast (FIDE reiting 1751).

Male lõplik paremusjärjestus

Üldarvestuses osales kokku 12 asutust. 100-punkti piiri ületasid ainult esikolmikusse jõudnud asutused. Lõplik punktijärjestus kujunes välja üsna konkreetselt ning üldkarika võitis kolmandat aastat järjest Sisekaitseakadeemia. Kõiki turniiri tulemusi on võimalik vaadata SIIT.

EASL aastapäeva turniir 2024 lõplik üldine paremusjärjestus