Nädalavahetusel toimusid Tartus nii lamades surumise- kui ka maadluse meistrivõistlused.

Laupäeval 7. novembril toimusid Ülikooli spordihoones lamades surumise meistrivõistlused. Üliõpilaste meistrivõistlused toimusid koos koolinoorte meistrivõistlustega. Meeste võistlused peeti viies kaalukategoorias.

Kuni 74kg. arvestuses tuli võitjaks Jaanus Kääp (TalTech), kes sai kolmandal katsel kirja tulemuse 130kg. Kuni 83kg. arvestuses võitis Kristo Erte (TalTech), tulemusega 152,5kg. Kuni 93kg. arvestuses võidutses Tarmo Pilt (TÜ), tulemusega 145kg. Tulemusega 165kg. ja teist kohta lausa 30kg. edestanud Agris Reppo (TalTech Tartu Kolledž) võidutses meeste raskeimas kaalus kuni 105kg.

Naisi osales sellel aastal vaid kolm. Kergemas kaalus surus Karoliine Holter (TÜ) üles 75,5kg. Raskemas kaalus sai parima tulemuse kirja Helena Veelma (SKA), kes surus üles lausa 100kg.

Et meeste võistluste parimad tulid valdavalt TalTechist, aga naisi sellest koolist osalemas polnud, siis võistkondade arvestuses suutis tiitlit kaitsta Sisekaitseakadeemia. Kokku 213,8 punkti teenisid SKA eest Helena Veelma, Allan Rasva ja Hannes Haav.

Pühapäeval 8. novembril toimusid Eesti Maaülikooli spordihoones üliõpilaste meistrivõistlused Kreeka-Rooma- ja naiste maadluses. Võistluspaus on olnud sellel aastal pikk ning osalejaid oli selle aasta võistlustel lausa kaks korda rohkem

Kergeimas kaalus, kuni 66kg. kus osales ainult kolm sportlast võitis Ott Saar (TÜ). Teises kaalus kuni 75kg. tuli meistriks Raimond Uibo (Pärnu Koidula Gümnaasium). Järgmises kaalus kuni 85kg. osales lausa üheksa sportlast. Parimana väljus võistlusest Edvin Kin (SKA), kes edestas teise koha saavutanud Robyn Paulbergi (PSHG). Kolmandat kohta jagasid Eduard Belaš (P.F.Lesgafti Spordiülikool) ja Olavi Laisarv (Tapa Gümnaasium). Raskeimas kaalus kuni 130kg. tuli üliõpilaste meistriks Kaarel Maaten (Tartu KHK).

Eesti Akadeemiline Spordiliit tänab kõiki võistluste korraldajaid ja õnnitleb võitjaid!

Järgmised võistlused algavad juba täna Tartus, kus alustatakse talijalgpalliga. Homsest algavad mängud ka Tallinnas.