Draakoniaasta algas meistrivõistlustega kolmel spordialal.

Laupäeval, 10. veebruaril 2024 toimusid üliõpilaste meistrivõistlused kolmel spordialal. Tartus Eesti Maaülikooli spordihoones võisteldi saalijalgpalli meistritiitli peale, Aura veekeskuses ujumise meistritiitli peale ning internetikeskkonnas www.vint.ee selgus parim maletaja.

Male meistrivõistlustel osales tänavu kolm osalejat kahest kõrgkoolist (Sisekaitseakadeemia ja Tallinna Ülikool). Kokkuvõttes tuli 12-punktiga üliõpilasmeistriks Markus Harald Pais (Tallinna Ülikool).

Saalijalgpalli meistrivõistlustest võttis osa 6 meeskonda. Naiste turniiri sel aastal kahjuks ei toimunud. Turniirisüsteemis mängisid kõik tiimid kõigiga läbi ja osa võtsid: Tallinna Ülikool, Tallinna Tehnikakõrgkool, Tallinna Tehnikaülikool, Sisekaitseakadeemia, Tartu Tervishoiu Kõrgkool ja Tartu Ülikool.

Põnevust saalijalgpalli turniirile jagus. Tallinna Tehnikakõrgkool alustas tugevalt, võites kindlalt kõik esimesed neli kohtumist nii, et vastased ei löönud ühtegi väravat. Head taset näitasid ka Tallinna Ülikool ja Tartu Ülikool, kuid lõpuks pidi siiski Tartu Ülikool, kellel oli raskusi meeskonna komplekteerimisega, Tallinna Ülikoolile 0:2 alla vanduma. Seega oli nii Tallinna Tehnikakõrgkoolil kui ka Tallinna Ülikoolil sama palju punkte võitude eest ning otsustavas mängus jäi lõpptulemus 1:1 viiki ning mindi penaltiseeriale. Väga pöörase 16:15 penaltiseeria järel tuli võidukaks Tallinna Ülikool, kes krooniti ka üliõpilasmeistriks.

Saalijalgpalli tulemused:

Ujumise meistrivõistlustel osales kokku 39 osalejat 12-st erinevast õppeasutusest. Kõige rohkem oli osalejaid Tartu Ülikoolist (11 osalejat). Medaleid võitsid kokku seitsme kooli võistlejad, kellest edukaim oli Artur Tobler (TalTech), võites koguni viis medalit (kaks kulda ja kolm hõbedat).

Kolm medalit suutsid teenida mullu universiaadil ujunud Tartu Ülikooli võistlejad Marie Toompuu (kaks kulda ja üks pronks) ja Jannes Niine (kaks kulda ja üks hõbe). Kolme medaliga pärjati ka Tallinna Ülikooli ujujad Aurelia Roos (kaks kulda ja üks hõbe) ning Anete Bollverk (kolm hõbedat).

Teateujumises võidutses Tallinna Ülikool (Mark Sovtsa, Anete Bollverk, Carlos Tults, Aurelia Roos) ning teisele ja kolmandale kohale tulid Tartu Ülikooli võistkonnad (TÜ I: Philip Paškov, Lennart Joosep Lumi, Smaragda-Luchia Sarana, Marie Toompuu; TÜ II: Jass Rootsma, Kirke Reivart, Anete Mooro, Jannes Niine).

Kõik ujumise tulemused on leitavad SIIN.

Järgmised meistrivõistlused toimuvad 08. märtsil 2024 sisekergejõustikus. Juhend ja lisainfo leitav SIIN.