EASL aastapäevaturniiri üldkarika võitis taas Sisekaitseakadeemia

Möödunud reedel peeti taas EASL aastapäevaturniir kõrgkoolide õppejõududele ja töötajatele. Eelmisel korral võitis ülekaalukalt üldkarika Sisekaitseakadeemia, seekord oli teada, et teised koolid, eesotsas Tartu Ülikooliga, proovivad kohale tulla suuremate jõududega ning karikas endale võita. Siiski näitas taas oma head organiseeritust ja võidutahet Sisekaitseakadeemia eesotsas spordijuhi Epp Jalakasega, saavutades väga napi vahega üldarvestuses esikoha (160,5 punkti) ja võitjakarika. Teiseks jäi väga napilt Tartu Ülikool (156,25 punkti). Kolmanda koha peale käis samuti väga pingeline heitlus. Kokkuvõttes tuli napi edumaaga kolmandaks Tallinna Tehnikaülikool (103 punkti), jättes  Eesti Maaülikooli neljandaks (101 punkti). Viienda koha saavutas Tallinna Ülikool (93,5 punktiga), kuuenda koha sai Eesti Lennuakadeemia (39,25 punktiga) ja seitsmenda kohaga pidi seekord leppima Tallinna Linnavalitsus (6,5 punkti).

Meeste korvpalli võitis kindlalt Sisekaitseakadeemia, kes ei kaotanud turniiri jooksul ühtegi kohtumist ning finaalis alistati Tartu Ülikool tulemusega 37:17. Kolmanda koha võitis Eesti Maaülikool, kes alistas pronksikohtumises Tallinna Tehnikaülikooli 48:37.

Meeste võrkpallis läbis alagrupiturniiri puhaste paberitega Tallinna Tehnikaülikool ning saavutas kindla esikoha, alistades kõik vastased kindlalt 2:0. Teiseks jäi eelmise aasta võitja Tallinna Ülikool, kes oma ainsa kaotuse sai just Tallinna Tehnikaülikoolilt. Kolmanda koha saavutas Tartu Ülikool.

Naiste võrkpallis võitsid oma alagrupis kõik mängud Tartu Ülikool ja Eesti Maaülikool. Esimeses poolfinaalis alistas Tartu Ülikool kindlalt Sisekaitseakadeemia 2:0 (15:1;15:6). Teisest poolfinaalist sai samuti suhteliselt kindla võidu Tallinna Tehnikaülikool, kes võitis Eesti Maaülikooli 2:0 (15:8;15:8). Pronksikohtumises läksid vastamisi Eesti Maaülikool  ja Sisekaitseakadeemia, millest võitjana väljus esimene tulemusega 2:0 (15:8;15:9). Finaalis aga pani oma paremuse taas maksma Tartu Ülikooli naiskond, jättes Tallinna Tehnikaülikooli 2:0 võiduga teiseks.

Lauatennises olid meestest kolm parimat Madis Koit (TalTech), Aarne Põder (EMÜ) ja Margus Marandi (TÜ). Naistest sai kindla esikoha Sirli Roosve (TalTech), kes finaalis alistas kindlalt 3:0 Maire Tuule (TLÜ). Kolmas oli Eve Unt, kes pronksimatsis oli 2:0 parem Merle Pajust (TLÜ).

Sisesõudmises võitis meeste arvestuses esikoha Tõnis Peil (Sisekaitseakadeemia) ajaga 1.22,8, olles ka eelsõitudes kõige kiirem. Teiseks jäi Siim Lomp (Tallinna Tehnikaülikool) 1.24,4 ja kolmanda koha saavutas Rasmus Kala (Tartu Ülikool) ajaga 1.26,3.

Naiste sisesõudmises läksid kõik poodiumikohad Sisekaitseakadeemiale. Parim oli Meril Klaos ajaga 1.49,7, teiseks jäi Enely Aalde ajaga 1.52,7 ning kolmandaks Kairi Pruul ajaga 2.01,7.

Meeste korvpalli vabavisked võitis 26 tabamusega Toomas Kandimaa (TÜ). Teist kohta jäid jagama 22 tabamusega Gert Prants (TÜ) ja Riko Roosnurm (SKA). Naiste hulgas tuli esikohale 12 tabamusega Evelin Lepa (TLÜ), teiseks Marlen Serbin (EMÜ) tabades 11 viset ja kolmandaks tuli 9 tabamusega Katrin Kullasepp (TLÜ).

Males läks kaks esimest kohta Tallinna Tehnikaülikooli, kui esikoha saavutas Juri Belikov (4 punkti) ja teiseks Deniss Karai (samuti 4 punkti). Kolmandaks tuli Sisekaitseakadeemiast Jaan Käos (3 punkti) Parim naine oli Epp Jalakas (SKA), kes saavutas üldarvestuses 4. koha.

Kõik tulemused on leitavad ka kodulehe kalendri alt siit

Eesti Akadeemiline Spordiliit tänab kõiki osavõtjaid ja kaasaelajaid ning ootame kõiki järgmisele aastapäevaturniirile, mis on planeeritud 5. jaanuarile 2024.