EASL spordiseminar toimus esimest korda Taevaskojas

Eesti Akadeemiline Spordiliit korraldas möödunud nädalavahetusel, 18.-20. märtsil, järjekordse menuka spordiseminari. Seekord koguneti Lõuna-Eestis, kui külastati Taevaskoja Puhkekeskust. Seminarist võttis osa 40 osalejat ning esindatud oli 13 erinevat kõrgkooli ning nende kolledžit üle Eesti. Kõik said täiendada oma sporditeemalisi teadmisi nii tipp-, harrastus- kui ka üliõpilasspordi vallas.
Kolme aktiivse päeva jooksul räägiti ja kuulati loenguid olulistest sporditeemadest, osaleti töötubades ning tehti ka aktiivselt sporti.

Seminaril esinejate hulgas olid oma ala spetsalistid, tehti plaane tuleva sügise IDUS päevaks, räägiti Ylisport üritustest ja eriti tulevastest Üliõpilaste XXII Suvemängudest ( toimuvad 01.-03.07 Käärikul). Marek Kesküll (Cryplecti tegevjuht) tegi loengu: „NFT’de rakendamine spordi- ja fantaasialiigades Cryplecti näitel“, Ants Veetõusme (EASL president) tutvustas tudengitele spordiseadusi.

Seminari viimaseks üllatusesinejaks oli endine Tartu Bigbank peatreener ja Eesti Võrkpallikoondise abitreener Alar Rikberg, kes rääkis väga detailselt oma teekonnast ja kogemusest peatreeneriks jõudmisel.

Lisaks käidi ka iga päev värskes õhus aktiivselt aega veetmas. Toimus „Laternamatk Taevaskojas“, kui kohalik giid Epp Metsaluik tegi osalejatele ligi 2-tunnise matka ja rääkis ka väga palju huvitavaid fakte. Sportlik laupäevane hommikuvõimlemine (koos julgematele ujumisega Taevaskojas) ja pühapäeval külastati Mammaste suusaradasid, kus tehti erinevaid harjutusi ning mänge suuskadel.

Eesti Akadeemiline Spordiliit tänab kõiki osalejaid ning esinejaid väga meeleoluka ja toreda nädalavahetuse eest ja ootab huvilisi juba järgmisele spordiseminarile, mis toimub selle aasta oktoobris.