Eesti Maaülikooli tudengid võitsid kardisõidu karikavõistlused.

Oktoobri esimesel päeval korraldasid Eesti Akadeemiline Spordiliit ja Lange Motokeskus Üliõpilaste kardisõidu karikavõistluse, mis toimus juba neljandat korda. Maksimaalselt mahtus osalema 10 võistkonda ja kõik kohad olid ka selleks korraks täis, osalejaid oli üheksast erinevast kõrgkoolist üle Eesti.
Võistluse käigus sai esikoha võistkond (võistkonda pidi kuuluma vähemalt üks naine), kes läbis esimesena 100 ringi.
Võistlus oli väga pingeline ja kaasakiskuv juba esimestest ringidest. Alguses sai väga hea hoo sisse Kaitseväe Akadeemia, olles esikohal esimesed 50 ringi. Mõne sekundi kaugusel teisel kohal oli pikalt Eesti Maaülikool ning kolmandiku sõidust kolmandal kohal oli Mainor. Peale esimesi vahetusi (iga liige pidi sõitma vähemalt 15 täisringi ning vahetused toimusid boksialas, kui kiirelt vahetati lihtsalt kardis sõitjat) läks aga olukord põnevamaks, sest sõitjate tasemed olid natuke erinevad ja sellevõrra oli ka põnevust oluliselt rohkem. Võistluste teises pooles hakkas ka vahelduva eduga vihma sadama ning see pani samuti sõitjate oskused eriti proovile. Nii mõnigi kart käis korra muru peal või paar piruetti. Korduvalt kaalus võistluste peakohtunik ka sõitu lõpetada, kuid esialgu tundus, et võistlejad suudavad ikka turvaliselt 100 ringi lõpuni sõita. Siiski nii ei läinud ja 3 ringi enne lõppu, kui vihmahood läksid eriti tugevaks ning mõned kardid hakkasid vihma käes seisma jääma, luges peakohtunik sõidu lõppenuks ja 97 ringi järel sõit lõppes.

Kui kohtunikud olid ka kõik ringiajad (vajalikud 15 ringi iga sõitja kohta) ära kinnitanud, said kõik kohad ka selgeks. Esikoha võttis peale pikka sõitu lõpuks kindlalt Eesti Maaülikooli võistkond (koosseis: Märt Nõmme, Johanna Teppan, Mirell Helemäe, Siim Klaassen, Jaan Štubis), teiseks jäi Eesti Lennuakadeemia (koosseis: Hardi Hakk, Jane-Riin Nõmmsalu, Karl Reinoja, Kaspar Eerik Maarand, Gert Rüütli). Kolmanda koha saavutas Kaitseväe Akadeemia (koosseis: Kris Antsmaa, Kaur Ojala, Kaido Laugason, Gregor Krämann, Gregor Krämann, Kirke-Carol Promm).

Kardisõidu karikavõistluste esikolmik.


Lõplik paremusjärjestus:
1. Eesti Maaülikool
2. Eesti Lennuakadeemia
3. Kaitseväe Akadeemia
4. Tallinna Ülikool
5. Eesti Ettevõtluskõrgkool Mainor
6. Tallinna Tehnikaülikool
7. Tartu Ülikool 2
8. Tartu Tervishoiu Kõrgkool
9. Sisekaitseakadeemia
10. Tartu Ülikool 1
(Täpse osalejate nimekirja leiad siit)

Kiireim ringiaeg: Märt Nõmme (EMÜ) – 58,7 sek.

Eesti Akadeemiline Spordiliit ja Lange Motokeskus tänavad kõiki osalejaid ning ootame kõiki tagasi juba järgmisel aastal kui korraldame taas Langel uue üliõpilaste kardisõidu karikavõistluse.
Hoia meie uudistel ja kalendril silma peal!