EUSA Mängudelt Eestile mitu medalit!

12. – 24. juulini toimusid Ungaris Euroopa Üliõpilasmängud. Eesti oli esindatud kahe ülikooli (Tartu Ülikool ja Tallinna Ülikool) ning 13 sportlasega. Eesti üliõpilased olid esindatud sulgpallis, rannavõrkpallis ning lauatennises.

Rõõmusõnumitega said koju tulla mõlemad ülikoolid, sest medaleid võideti kahelt spordialalt. Sulgpalli segapaarismängus võitsid hõbeda Ramona Üprus ja Oskar Männik. Üprus ja Männik said turniiriks kolmanda-neljanda paigutuse ning võitsid avaringides Leedu, Bulgaaria ja Šveitsi paare. Poolfinaalis olid eestlaste vastased turniiril parima asetusega ukrainlased Viacheslav Yakovlev ja Polina Tkach. Männik ja Üprus võtsid favoriitide üle võidu kolmes geimis 21-17, 13-21, 21-8. Finaalis mindi vastamisi teise paigutusega Poola paari Adrian Krawczyki ja Anastasia Khomichiga. Esimene geim õnnestus kindlalt võita, kuid järgmistes geimides olid paremad poolakad ning tuli leppida finaalis kaotusega 21-11, 12-21, 10-21.

Teise medali tõid Eestile Anton Berik ja Oskar Männik meeste paarismängus. Berik ja Männik võitsid esmalt Ungari paari ning veerandfinaalis ukrainlasi Andri Doni ja Oleksandr Smundiaki. Poolfinaalis mindi vastamisi hispaanlaste Miguel Esteve Garcia ja Alberto Perals Parraga. Kohtumine kujunes kolmegeimiliseks, kus lõpuks tuli Eesti paaril vastu võtta kaotus 22-20, 17-21, 12-21, millega jäädi jagama kolmandat kohta ning saadi kaela pronksmedalid.

Naiste üksikmängus jõudis Ramona Üprus veerandfinaali ja jäi kokkuvõttes jagama 5. kohta. Sama tulemusega lõpetasid naiste paarismängus Andra-Mai Hoop ja Ramona Üprus.

Tallinna Ülikoolile tuli samuti hõbemedal, mille tõi Airi Avameri lauatennise naiste üksikmängust. Airi suutis finaali jõuda mängleva kergusega, alistades eelnevad vastased üsna kindlalt. Ka finaal pakkus närvikõdi, aga lõpuks tuli Airil siiski tunnistada Portugali lauatennisisti Ines Matose vastu 2:3 kaotust. Naiste üksikmängus osales veel Tallinna Ülikooli tudeng Sofia Viktoria Geroiskaja, kes lõpetas 17. kohal. Naiste paarismängus mängisid Geroiskaja ja Katrin Riina Hanson ning lõpetasid jäädes jagama 9.-16. kohta.

Rannavõrkpallis olid esindatud Tallinna Ülikoolist Nils Rühka ning Sten Vahtras ja Tartu Ülikoolist Marta Kann ja Lisette Loos. Rannavõrkpalli tase Euroopa Üliõpilasmängudel oli tugev. Tartu Ülikooli naiskond alustas võistlust kahe kaotusega alagrupis. Play-offis õnnestuti Tirana ülikooli võita 2:0, aga järgmises ringis võeti vastu kaotus 0:2 Leedu Spordiülikooli vastu. Kokkuvõttes naiskonnale 16. koht.

Meeste arvestuses alustasid Rühka/Vahtras ühe võidu ja ühe kaotusega ja liikusid alagrupist edasi teisena. Kahjuks tuli aga play-offi esimeses ringis tunnistada šveitslaste paremust ja võtta vastu 0:2 kaotus. Seejärel tõusis lootus, kui võideti hispaanlaste vastu 2:0, aga see lootus ka kustus järgmises ringis, kus kaotati taas hispaanlastele 1:2. Kokkuvõttes Tallinna Ülikooli meespaarile 15. koht.

Fotod: EUSA Mängud