IV üliõpilaste maailmakarikavõistlused jõutõstmises toimuvad Tartus

Tartus Ülikooli spordihoones peetakse IV üliõpilaste maailmakarikavõistlused jõutõstmises. Kohal on enam kui 200 sportlast 25 riigist. Esindatud on ligi 50 erinevat kõrgkooli. Kohal on ka Jõutõstmise maailmaorganisatsiooni juht Gaston Parage, kes on rõhutanud võistluste head ja ladusat korraldust. Tartu võistlused on ühtlasi üheks tähtsamaks võistluseks enne kui Rahvusvaheline Üliõpilasspordi Liit hakkab korraldama üliõpilaste maailmameistrivõistlusi jõutõstmises. Huvitavaks faktiks on seegi, et Tartus on naisi rohkem võistlemas kui mehi.

Helena Veelmaa
Helena Veelmaa

Naiste võistlused on lõppenud ja siin olid edukad meie Sisekaitseakadeemia tudengid. Helena Veelmaa saavutas kehakaalus kuni 72 kg kolmanda koha kokkuvõttes 427,5 (165+92,5+170) kilogrammiga. Kükkis tõstmisel oli ta samuti kolmas ja sai sellega ka pronksmedali kaela. Kahel teisel alal (rinnalt surumine ja jõutõmme) oli ta neljas. Võitis Glasgow Ülikooli tudeng Alice Francis-Freeman 455 kiloga. Kokku osales selles kehakaalus 25 sportlast. Kuni 63kg oli 19 naise konkurentsis Katri Karindi 300 kiloga üheteistkümnes. Võitis Ohio Ülikooli tudeng Christiane Hazzard 420 kiloga

Meestest oli Erte Kristo (TalTech) kehakaalus kuni 83 kg meeste hulgas kogusummaga 537,5kg 15.

Täna-homme jätkuvad võistlused, kus võistlustules on kõige raskemad mehed ning kaasa teevad ka meie parimad ning ootame medalit.

Ants Veetõusme,
Eesti Akadeemilise Spordiliidu juhatuse esimees