Kõrgkoolide spordiesindajad kogunesid EASL kevadseminariks Käärikule.

Eesti Akadeemiline Spordiliit korraldas 22.-24. märtsil järjekordse menuka kevadseminari. Seminar peeti Kääriku spordikeskuses ning osalejateks oli 32 spordiesindajat kümnest erinevast kõrgkoolist. Kolme päeva jooksul räägiti olulistest sporditeemadest, osaleti töötubades ning seminarilt ei puudunud ka aktiivne sporditegevus. Seekordse seminari keskseks teemaks oli spordieetika.

Seminaril käisid oma kogemusi jagamas EADSE koolitusjuht Julija Mõnnakmäe, kes avas osalejatele antidopingu maailma spordis ning loengu lõpus tehti ülevaade, kuidas päriselt dopinguproovi andmise protsess käib. “Sport ja eetika” loengus rääkis EASL president Ants Veetõusme oma kogemustest rahvusvahelistel spordivõistlustel seotud eetiliste küsimustega ning tutvustas dokumente, mis eetilisi teemasid reguleerivad. Seminari osaks oli ka Eesti Akadeemilise Spordiliidu tuntuima YLISPORT üritustesarja tutvustamine ja tulevikuplaanide rääkimine, mille ülevaate tegid Martin Malm (YLISPORT staabijuht) ja Marek Doronin (YLISPORT projektijuht). Spordipsühholoog Aave Hannus tegi osalejatele selgeks kuidas kujunevad harjumused ning osalejad said töötoas praktiliselt ka ühe harjumuse kujundamise plaani paika panna. Õhtusel ajal toimus seminari mõlemal õhtul meelelahutusprogramm, kus osalejad said osaleda mälumängus, mõelda näidendeid ning pidid tegema ka muid koostöö- ja tiimiharjutusi.

Aktiivsete tegevustena sel seminaril toimus reedeõhtune maastikumäng, kus osalejad pidid orienteeruma Kääriku spordikeskuse territooriumil ning täitma erinevaid ülesandeid. Teisel päeval alustati päeva hommikujooksu, võimlemise ning talisuplusega. Päeval said osalejad üksteise peal proovida brazilian jiu-jitsu võtteid ja Eesti parim võitlussportlane Sten Saaremäe (spordiklubi Võimla) rääkis vabavõitluse spordiala olemusest. Pärastlõunal jätkati pisut rahulikuma tegevusega, kus osalejad said proovida uudisala KanJam ning roundnet. Seminari lõpetas endine tippsportlane ja olümpiavõitja Erki Nool, kes rääkis oma vaatenurga tippspordist ja spordialade korraldusest erinevatel spordialadel.

Eesti Akadeemiline Spordiliit tänab osalejaid ja esinejaid sisuka ja meeleoluka nädalavahetuse eest ja ootab kõiki järgmisele EASL seminarile, mis toimub sügisel.