Rekordilised Üliõpilaste XXII Suvemängud tõid Käärikule kokku 1800 osalejat!

1.-3.juuli toimusid Kääriku Spordikeskuses Üliõpilaste XXII Suvemängud, mis sarnaselt kogu tänavusele Ylisport hooajale olid äärmiselt populaarsed. Kohal olid tudengid viieteistkümnest Eesti kõrgkoolist, lisaks eestlastest välisülikoolide esindajad. 

Spordialasid oli seekord programmis 39, võrreldes eelmiste mängudega viisime sisse muudatuse- eemaldasime meelelahutusalade kategooria, kus eelmisel aastal tulemusarvestuse punkte ei jagatud. Programmis oli ka kolm uut ala – veepall, spikeball ning seebihoki, mis tudengite poolt väga hästi vastu võeti. 

Lisaks osalejate rekordile sai ületatud ka Kääriku järve jooksu naiste rajarekord – Tuuli Tomingas (Tartu Tervishoiu Kõrgkool) ajaga 00:11:07. Eelmine rekord ajaga 00:11:24 kuulus aastast 2015 Katrin Kütile (TalTech). Mõlemad rändkarikad läksid seekord Tartusse – aktiivsuskarika võitis esmakordselt Kaitseväe Akadeemia. Aktiivsuselt teisele koha sai Eesti Lennuakadeemia ning kolmanda TalTech. Tulemuskarikas ehk kõige sportlikuma kõrgkooli karikas läks viiendat aastat järjest Tartu Ülikoolile (576p), kellele järgnes TalTech (500,5p) ning kolmadale kohale rebis ennast Sisekaitseakadeemia (348,5p).

Sportlikum kõrgkool: Tartu Ülikool
Suvemängude aktiivseim kõrgkool: Kaitseväe Akadeemia

Vahepealsel koroonaperioodil ja ärajäänud ürituste tõttu pole me välja saanud anda  üldaktiivsuse karikat ehk kolme ürituse kokkuvõttes (YliPall, Üliõpilaste Talimängud ning Suvemängud) kõige aktiivsema kõrgkooli tiitlit. Käesoleval hooajal võitis YliPallil akiitvseima kõrgkooli tiitli Tartu Ülikool, Talimängudel Eesti Lennuakadeemia ning Suvemängudel Kaitseväe Akadeemia. Kokkuvõttes oli Ylispordi hooaja aktiivseim kool Eesti Lennuakadeemia (60p). Teise koha, napi 2 punktise vahega sai Kaitseväe Akadeemia (58p) ning kolmanda TalTech (45p). 

Üliõpilaste XXII Suvemängude kõige suurem tunnustus läheb kõrgkoolide kõige väärtuslikematele esindajatele, kelle koolid omade seast valisid:

Tallinn Tehnikaülikool – Tiina-Maria Tali
Tartu Ülikool – Lille Välja
Eesti Maaülikool – Linda Tammekivi
Tallinna Tehnikakõrgkool – Mihkel Erik Rebane
Tallinna Ülikool – Marta Pajula
Tartu Tervishoiu Kõrgkool – Mairi Tamm
Eesti Lennuakadeemia – Kristjan Hinno
Estonian Business School – Snadra-Henrica Saul
Sisekaitseakadeemia – Talis Susi
Kaitseväe Akadeemia – Oliver Taal
Tartu Kõrgem Kunstikool Pallas – Caroliina Luhamets
Tallinna Tervishoiu Kõrgkool – Liivika Mölder
Eesti Kunstiakadeemia – Andreas Hinojosa
Tallinna Majanduskool – Tarmo Tähepõld
Mainor – Anu Kull

Suvemängudega sai läbi ka #YLISPORT tudengispordi hooaeg. Tänavust hooaega saab lugeda kordaläinuks, sest kõikidel üritustel ületati osalejate rekordid. Huvi tudengispordi vastu on kasvanud peale koroonaperioodi hüppeliselt ning hea meel on näha, et ka väiksemates kõrgkoolides on aktiivsus taas tõusuteel.

Üliõpilaste XXI Suvemängude korraldajad

Eesti Akadeemiline Spordiliit tänab kõiki toetajaid, vabatahtlikke ning osalejaid, kelleta me midagi nii vinget kindlasti korraldada ei saaks. Uus Ylispordi hooaeg stardib novembris YliPalliga.