Selgusid 2023. aasta parimad üliõpilassportlased.

Eesti Akadeemilise Spordiliidu IV kvartali korralisel juhatuse koosolekul valiti 2023. aasta parimad üliõpilassportlased.

Individuaalsportlaste seast valiti juhatuse otsusega parimaks sportlaseks suusataja Mariel Merlii Pulles, kes võitis Lake Placid 2023 taliuniversiaadil kogunisti neli medalit. 25-aastane USA-s Alaska Fairbanks ülikoolis magistriõppes keskkonnajulgeolekut tudeeriv Pulles on võistlemas Ameerikas oma viimast hooaega. Seal veedetud aja jooksul on ta esindanud edukalt oma ülikooli ning tulnud kõrgetele kohtadele NCAA võistlustel. Samuti on tal õnnestunud võita kahel korral aastatel 2021 ning 2022 Põhja suusaalade meistritiitel ning esindas Eestit ka 2022 aasta Pekingi olümpiamängudel. Sel aastal Lake Placidis, USA-s toimunud taliuniversiaadil õnnestus Pullesel võita kaks kuldmedalit (1.5km sprint, 15km ühisstart) ning kaks hõbemedalit (5km klassikasõit, 5km jälitussõit). Marieli tulemused universiaadil on leitavad SIIT. Varasemalt on Eestil ainult üks medal (Kaili Sirge pronksmedal Torinos, 2007) taliuniversiaadilt, samuti suusasprindist. Sprint, mis on üldiselt Marieli tugevam külg oli ka see, kust võis oodata head tulemust. Kõikide startide vältel oli Marieli plaan hoida piisavalt head kohta, et saada edasi järgmisesse vooru ning finaalis hoida liidril kannul, et lõpus proovida kõige säravama medali peale heidelda ning nii ka läks. Marieli sõnul on tema edasine karjäär hetkel teadmatuses, sest valikuid on palju, mida sooviks ja saaks teha ning pole veel otsust langetanud. Taliuniversiaadi medalid andsid talle motivatsiooni ja enesekindlust järgmisteks võistluseks ning peatselt algavaks hooajaks. Soovime Marielile õnne parima üliõpilassportlase tiitli puhul ning edu algavaks hooajaks!

Mariel Merlii Pulles medalisaagiga

Tiimispordis valis juhatus parimaks Tartu Ülikooli meeste 8-paadi, kellel õnnestus tulla septembri algul Poolas toimunud sõudmise EM-il Euroopa üliõpilasmeistriteks. Treener Priit Purge sõnul oli paatkonna märksõnaks, et pool paati olid noored poisid ja teine pool kogenud sõudjad. Tugevuseks oligi see, et kokku sai noor jõud ja tark kogemus, see oli ilmselt võti, et kogenud sõudjad oskasid hästi paati toetada. Pool paatkonda treenis U23 koondises ja elasid koondise graafiku järgi ning valmistusid U23 EM-iks, mistõttu ei saanud paatkond isegi enne üliõpilasvõistlusi koos treenida. Küll aga Poolas kohapealsed treeningud läksid aina paremaks ning andsid hea tunde. Purge sõnul oli eestlaste eeliseks ka 1000-meetrine distants, mis oli sõudjatele paras. Pikema distantsi korral oleks tõenäoliselt sooritus olnud kehvem. Sõudjate jaoks oli kuldmedalite väga motiveeriv ja hetkel on paatkonnal plaan osaleda 2024. aastal toimuval üliõpilaste sõudmise MM-il ning 2025. aastal toimuval suveuniversiaadil. Sõudjate tulemused on nähtavad SIIN.

Tartu Ülikooli meeste kaheksapaat

Aasta parimatele üliõpilassportlastele antakse kätte tunnustused Eesti Akadeemilise Spordiliidu aastapäeva turniiril, 05. jaanuaril 2024.