Selgusid üliõpilasmeistrid kolmel alal

Möödunud nädalavahetus oli üliõpilassportlastele võistlusrohke, sest toimusid üliõpilaste meistrivõistlused kolmel spordialal. Laupäeval võisteldi Kiilis saalijalgpallis ja Tartus ujumises. Pühapäeval olid Tallinnas rannavõrkpalli meistrivõistlused.

Ujumise meistrivõistlused toimusid taas Tartus Aura Veekeskuses osales enam kui 30 sportlast viiest Eesti kõrgkoolist, lisaks veel ujujad viiest gümnaasiumist. Osavõturohkeim oli meeste 50 me vabalt ujumine, kus starti läks 16 ujujat. Esikoha võitis tasavägises heitluses Aleksandr Beditski (Tartu Ülikool) ajaga 24,20, talle järgnesid Kaarup Vares (Eesti Maaülikool) ajaga 24,24 ja kolmandana Ernst-Erich Varrak (Tallinna Tehnikaülikool) ajaga 24,31. Parima tulemuse eest hoolitses Jannes Niine (Tartu Ülikool), kes võitis meeste 50m selili ujumise ajaga 52,98. Ta võitis ka 50m liblikujumise. Naistest oli edukaim kolme kuldmedaliga Diana Kornet (Tartu Ülikool) – võit tuli 50m vabalt ujumises, rinnuli ujumises ja liblikujumises. Mõlemad olid ujumas ka Tartu Ülikooli võidukas võistkonnas 4x50m teateujumises. Lisaks neile olid Tartu Ülikooli võistkonnas ka Eero Ääremaa ja Katariina Mäll.

Edukaim kool oli Tartu Ülikool Eesti Maaülikooli ees. Tulemused EASL koduleheküljel: https://www.easl.ee/wp-content/uploads/2022/02/2022-MV_tulemused.pdf

Saalijalgpalli meistrivõistlustel osales kokku 9 kooli. Veel viimasel hetkel pidi 1 naiste võistkond covidile alla vanduma ning kohale saabus 3 naiskonda. Põneva viimase mänguga saavutas esimese koha Tartu Ülikool, teise koha Tallinna Ülikool ning kolmanda Sisekaitseakadeemia. Meeste arvestuses oli kohal 6 võistkonda. Alagrupi võitjatena pääsesid esikoha mängu Sisekaitseakadeemia ja Tallinna Tehnikakõrgkool, võitjana väljus TTK, kes võitis finaali tulemusega 2:1. Kolmanda koha mängus alistas Estonian Business School tulemusega 1:0 Tartu Ülikooli võistkonna.

Turniiri parimateks mängijateks valiti naistest Tartu Ülikooli esindaja Marie Saar ja meestest Tallinna Tehnikakõrgkooli esindaja Kaspar Tilga. Tulemused on leitavad EASL koduleheküljel: https://www.easl.ee/wp-content/uploads/2022/02/Eesti-Uliopilaste-meistrivoistlused_Tulemused.pdf

Pühapäevasel rannavõrkpalli turniiril oli enim esindajaid Sisekaitseakadeemiast. Ülemiste Beach House on võistluste korraldamiseks suurepärane koht ning plaanime seda võimalust kasutada ka tulevikus. Võistlused toimusid korraga viiel väljakul- naiste turniir kahel ja meeste turniir kolmel.

Naiste turniiril osales 7 võistkonda. Väga tasavägises finaalis õnnestus Sisekaitseakadeemia tüdrukutel (Helena Vahtramäe / Getriin Vosilkovski) seljatada TalTechi paar (Liina Luhar ja Anna Sooniste) tulemusega 15:10, 11:15, 15:10. Kolmanda koha mängus läksid vastamisi Lennuakadeemia tüdrukud (Polina Kuznetsova / Peppi-Sophia Vehmanen) ja Tartu Tervishoiu Kõrgkooli tüdrukud (Maret Vilbaste / Andra Muhu) Võitjana väljusid ELA tüdrukut.

Meeste arvestuses osales 10 paari.  Finaalis jäi peale Tartu Ülikooli paar (Karl Kuhlberg / Roland Pajumägi). Kahe geimi võiduni peetud finaalis saavutasid teise koha Sisekaitseakadeemia mehed (Artur Pärtel / Madis Parrol). Kolmanda koha saavutas samuti Sisekaitseakadeemia paar (Kardo Liitmäe / Gustav Lankei).

Järgmised üliõpilaste MV toimuvad suusatamises 25.02.2022, Lähte suusaradadel. Registreerimine on juba avatud.