Veredoonorluse kampaania ‘’Tuksu Teise Südames”

Suure südamega tudeng, hoia enda ja oma kooli lippu kõrgel!

Esmakordselt korraldavad 2021/22 õppeaastal Kõrgema Kunstikooli Pallas, Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli ja Tartu Tervishoiu Kõrgkooli üliõpilasesindused veredoonorluse kampaaniat ‘’Tuksu Teise Südames’’ eesmärgiga täita eesti verekeskuste verevarud ja tekitada osavõtjates annetamise harjumus.

Tegemist on üleriigilise vere annetamise mõõduvõtuga kõrg- ja ülikoolide vahel, kus annetajateks saavad olla nii tudengid, õppejõud kui ka koolipersonal. Oleme leitavad nii Facebookis kui Instagramis, doonoritel palume oma lugusid jagades kasutada teemaviidet #tuksuteisesüdames.

Võistlusega selgitatakse õppeaasta lõpus välja kõige aktiivsem doonorkool ehk millise kooli esindajad on kõige rohkem verd annetamas käinud.

Kampaania eesmärk on suunata rohkem inimesi verd loovutama ning tõsta tudengite teadlikkust veredoonoriks olemisest, sest me kõik saame olla elupäästjad!

Kes sobib doonoriks, loe Tartu Ülikooli Kliinikumi koduleheküljelt.

Plaanime kampaaniast teha iga-aastast võistlust. Kuidas ‘’Tuksu Teise Südames’’ alguse sai räägib idee autor ja Pallase ÜE president Andre Maisväli: “Ma arvan, et süüdi on Kõrgem Kunstikool Pallas ja mööbliosakond, kus õpin mööbli disaineriks. Meid, disainereid õpetatakse une pealt probleeme lahendama ning usun, et see kandub suuresti ka meie igapäeva elusse. Olen aastaid olnud veredoonor, kuid alles hiljuti sain teada, et olemas selline asi nagu e-doonor, kust saab vaadata, millal uuesti võib annetama minna pärast viimast korda. Otsisin siis lehekülje üles ja nägin seal sellist skaalat.

Automaatselt hakkasin mõtlema, kuidas saaks nii, et need kõik varud oleks täis. Kuidas saaks inimesi rohkem verd annetama. Kuna ma ise olen viimased 3 aastat tudengielu elanud ja julgen öelda, et suhteliselt aktiivselt, siis ei olnud isegi küsimust pärast idee sündi, kas peaks seda tegema või mitte. Tutvustasin ideed oma üliõpilasesindusele ning pärast heakskiitu võtsin juba ühendust ainuõigete erialaste inimestega: Tartu ja Tallinna Tervishoiu Kõrgkoolide üliõpilasesindustega, et koostööd pakkuda. Minu suureks heameeleks olid nad kõik nõus!”