20. septembril tähistati Rahvusvahelist Üliõpilasspordi Päeva – IDUS

20. septembril tähistati üle maailmselt kuuendat korda Rahvusvahelist Üliõpilasspordi PäevaIDUS. Seoses sellega kutsus Rahvusvaheline Üliõpilasspordi Föderatsioon (FISU) oma liikmeid ja mõttekaaslasi üle maailma teadvustama spordi olulisust tudengkonna seas. Eestis koordineeris Rahvusvahelise Üliõpilaspäevaga seotud tegevusi Eesti Akadeemiline Spordiliit koostöös oma liikmeskoolide ning nende spordiklubidega. Seekord tähistati IDUS päeva 5-s erinevas linnas (Tallinn, Tartu, Pärnu, Viljandi ja Kohtla-Järve) ning kaasa lõid 15 erinevat kõrgkooli. Tartus olid kaasatud kuus erinevat kõrgkooli  (Tartu Ülikool, Eesti Maaülikool, Tartu Tervishoiu Kõrgkool, Kaitseväe Akadeemia, Kõrgem Kunstikool Pallas ja Eesti Lennuakadeemia). Tallinnas võttis pidustustest osa 6 kõrgkooli ( Sisekaitseakadeemia, Tallinna Tehnikakõrgkool, Tallinna Tehnikaülikool, Tallinna Ülikool, Estonian Business School, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia). Lisaks võtsid osa veel Tartu Ülikooli Pärnu Kolledž, Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia ja Tallinna Tehnikaülikooli Virumaa Kolledž. Vaatamata keerulisele ajale koroonaviiruse tõttu, oldi siis väga aktiivsed ja üle Eesti oli programmis IDUS ligi 2000 osalejat. IDUS päeva tähistati nädalapäevad enne ja peale õiget kuupäeva.

IDUS päev Tartus

Esimesena avas tudengitele uksed Tartu Ülikooli spordihoone, kus tudengid said kergejõustikuhalli ja jõusaali kasutada juba kella 7:00st hommikul. Samal ajal toimus ka hommikujooks koos Tiidrek Nurmega. Alates lõunast said kehakultuuriteaduskonna tudengid osa võtta erinevatest üritustest (testimistest, ringtreeningust, poksitreening jm). Lisaks oli päeva lõpus võimalik kohtuda ka Tiidrek Nurme ja Rasmus Mäega. Samuti korraldati IDUS päeva raames spordiriiete täika, mis oli väga menukas.

Tartu Ülikooli Spordihoones toimus ka „miniYliPall IDUS päeva eri“, kus ligi 150 osaleja võtsid mõõtu nii 3×3 korvpallis ja pimevõrkpallis. Esindatud olid kõik Tartu koolid, lisaks olid Tallinnast kohale tulnud ka Sisakaitseakadeemia ja TalTech võistkonnad ning üks pimevõrkpalli võistkond Pärnust (TÜ Pärnu kolledž).

Eesti Maaülikooli Spordiklubi korraldas IDUS päeva raames Eesti Maaülikooli meistrivõistlused Tornijooksus, kus joosti võidu 16ndale korrusele.

Tartu Tervishoiu Kõrgkool tähistas taas IDUS päeva ning 8 septembril toimunud Füsioterapeutide päeva üritusega. Võisteldi erinevatel võistlusaladel, kus testiti oma teadmisi, vastupidavust ja osavust, prooviti uusi spordialasid ja tegevusi, kasutati mittetraditsioonilisel viisil erinevaid meditsiinivaldkonnas kasutatavaid vahendeid.

Tartu Ülikooli Spordiesindus ja Kaitseväe Akadeemia kadetid kutsusid tudengeid ennast proovile panema nende korraldatud ülipõneval 800m takistusrajal  ja sellega kaasnenud kõrvaltegevustel. Takistusrada koosnes nii looduslikest kui ka tehislikest takistustest.

Kõrgem Kunstikool Pallas ja Eesti Lennuakadeemia korraldasid seekord ühisürituse Lucky Loores, kus kaks kooli võtsid omavahel mõõtu noolemängus ja piljardis.

Samuti toimusid samal ajal ka Tartu Tudengipäevad, kus korraldajad olid enda programmi pannud väga palju põnevaid ja aktiivseid üritusi.

26. septembril toimus ka Tallinna Tehnikaülikooli ja Tartu Ülikooli kaheksapaadi mõõduvõtt Emajõel.

IDUS päev Tallinnas

IDUS päeva tähistamine algas esimesena Tallinnas. Sisekaitseakadeemia korraldas tõesti mitmekesise ja põneva programmi. Nad alustasid spordipäeva tähistamist juba 17. septembril. Hommik algas mõningate harjutuste ja eesti kulturisti Ott Kiivikase loenguga “Sport ja toitumine”. Toimusid ka jooksu-/kõndimisvõistlused ja erinevad minivõistlused: Wattbike, skierg  ja sõudmine.
20. septembril toimus palju tasuta treeninguid ja võistlusi: sõudmisvõistlus 4×500 m võistkondades, paarisorienteerumine, saalihoki, tantsu, korvpalli, jõusaali ja maadlustreeningud algajatele. Lõpuks rääkis akadeemia lõpetanud ja Eesti naiste jalgpallikoondise väravavaht Karina Kork Zoomis ülikoolispordist ja sportlaselust.

Tallinna Tehnikakõrgkool korraldas IDUS päeva puhul 6 erinevat pop-up võistlust. Osaleti trepijooksus, pinksi palli põrgatamise, vabaviske, hularõnga keerutamise, beer pong ja nooleviske võistluses.

TalTechi Spordiklubi eestvedamisel toimus 23. septembril Mustamäe ja Nõmme jooksuradadel teatejooks. Teatejooksust võttis osa 51 võistkonda, kokku 255 inimest. Kokku pidi iga võistkond läbima poolmaratoni ning  iga liige läbis 4,22 kilomeetri pikkuse raja, mis kulges TalTechi Spordiklubi kõrval asuvast Sütiste parkmetsast Nõmme keskusesse ja mööda Nõmme mäge alla.
Lisaks olid spordihoones ka avatud uste päevad.

Tallinna Ülikool korraldas majasiseselt mitmeid ja väga erinevaid tegemisi ning mini-mänge. Terve nädala pakuti tasuta treeninguid ja jõusaali kasutust.

Eesti Kunstiakadeemia IDUS päev möödus pinksi turniiri raames. Üritus oli meeleolukas ja EKA kooli kohta 20 osalejaga päris rahvarohke.

Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia korraldas 10 000 sammu väljakutse ja lisaks ka lauajalgpalli ja kabe turniiri.

Estonian Business School korraldas oma IDUS päeval tudengitele taaskord lõbusa jalgrattamatka, kui mööda rannikujoont sõideti läbi Tallinna.

IDUS päev Pärnus

Tartu Ülikooli Pärnu kolledž korraldas IDUS päeva raames võrkpalliturniiri.

IDUS päev Viljandis

Tartu Ülikooli Viljandi kultuuriakadeemia korraldas IDUS päevale hommikujooksu juhtkonnaga ja pingpongi turniiri.

IDUS päev Kohtla-Järvel

Tallinna Tehnikaülikooli Virumaa kolledž korraldas Alutaguse Puhke- ja Spordikeskuses discgolfi treeningu ja võistluse.