EASL juhatus tegi korrektiive 2019. a parima üliõpilassportlase nimetamisel
2019. a suvel toimusid Tartus üliõpilaste maailmakarikavõistlused jõutõstmises. Eesti sportlastest oli edukaim Tallinna Tehnikaülikooli sportlane Siim Salin kolme hõbemedali ja ühe pronksmedaliga. Võistlustel võetud dopinguproov osutus aga Salinil positiivseks, kuna ta kasutas loata rohtu, milles oli keelatud ainet. Eesti Jõutõsteliidu ja rahvusvahelise alaliidu pika kirjavahetuse tulemusena otsustas rahvusvaheline alaliit Siim Salini tulemused tühistada ning medalid ära võtta ja teha sportlasele hoiatus.
Kuna võistluse korraldasid Eesti Jõutõstmise Liit ja rahvusvaheline alaliit ning korraldusega ei olnud seotud ei FISU ega EASL, siis vastav info ei jõudnud kohe meieni. Et aga just nende tulemuste alusel aga valiti Siim Salin 2019. a parimaks üliõpilassportlaseks, siis otsustas Eesti Akadeemilise Spordiliidu juhatus tühistada varasem otsus ning võtta temalt ära 2019. aasta parima üliõpilassportlase tiitel.
Siim Salin ise märkis olukorra kohta järgmist: „Ravin hüpertensiooni ning korrektne oleks olnud enne võistlust taotleda ravimi jaoks luba. See info kahjuks minuni ei jõudnud ning samuti ei öelnud ka arst, et antud ravim võiks midagi seesugust sisaldada. Seega taotlesin loa peale võistlust, kui see info minuni jõudis ning see ka aktsepteeriti, aga kahjuks oleks pidanud seda tegema varem. Sain hoiatuse ning mingit karistust ei järgnenud peale selle, et võistluse tulemus tühistati. Treeningute ning võistlemisega jätkan sama moodi ning emotsioon on positiivne ning motiveeritud. Olen järgmine kord targem ning hoolsam ja kontakteerun vastavate asutustega varakult.“
Käesolev juhtum näitab veel kord seda, et sportlased peavad selgeks tegema kõik dopingureeglid ning neid järgima, sest reeglite mitteteadmine ei ole õigustus. Eesti Akadeemiline Spordiliit suhtub dopingu ja keelatud ainete loata tarvitamisse jätkuvalt nulltolerantsiga. Loodetavasti on see heaks õppetunniks kõigile üliõpilassportlastele edaspidiseks.
Eesti Akadeemiline Spordiliit