EASL spordiseminar tõi tudengid Nelijärvele

Eesti Akadeemiline Spordiliit korraldas möödunud nädalavahetusel, 18.-20. oktoobril, järjekordse ülimenuka spordiseminari. Seekord koguneti Põhja-Eestis, kui külastati Nelijärve Puhkekeskust Harjumaal. Seminarist võttis osa 47 osalejat ning esindatud oli 10 erinevat kõrgkooli ning nende kolledžit üle Eesti. Kõik said täiendada oma sporditeemalisi teadmisi nii tipp-, harrastus- kui ka üliõpilasspordi vallas.
Kolme aktiivse päeva jooksul räägiti ja kuulati loenguid olulistest teemadest, mis rohkemal või vähemal määral seotud sporditegevustega ning osaleti aktiivselt töötubades.

Seminaril esinejate hulgas olid oma ala spetsalistid, Mikk-Alvar Olle (Kings of Spades’i asutaja) rääkis huvitava loengu teema: „Sport päästab maailma. Kes päästab sportlase“, Ants Veetõusme (EASL president) tutvustas tudengitele üliõpilassporti Eestis ja maailmas. Toomas Tõnise ( EOK täitevkomitee liige, Spordikoolituse- ja Teabe SA juhatuse liige) tuli rääkima Eesti spordi hetkeseisust.
Samuti külastas meid Alar Rikberg (Eesti Võrkpallikoondise abitreener), kes ka varem korduvalt EASL spordiseminari loenguid pidanud ja tegi osalejatele väga kaasahaarava töötoa teemal: “Mis on tõeline sport”

Seminari viimaseks üllatusesinejaks oli endine maailma parim sumomaadleja Kaido Höövelson (Baruto), kes rääkis väga detailselt oma sportlaskarjäärist ja sumo-maailma kommetest/traditsioonidest.

Kaido Höövelson

Lisaks käidi ka iga päev värskes õhus aktiivselt aega veetmas, toimus öine tõrvikumatk, sportlik laupäevahommikune räätsamatk rabas ning lõbus maastikumäng pühapäeva hommikul Nelijärve territooriumil.

Räätsamatk

Eesti Akadeemiline Spordiliit tänab kõiki osalejaid ning esinejaid ja ootab huvilisi juba järgmisele spordiseminarile, mis toimub järgmise aasta märtsis.