EASL spordiseminar viis tudengid üle pika aja Narva

Eesti Akadeemiline Spordiliit korraldas möödunud nädalavahetusel, 16.-18. oktoobril, järjekordse menuka spordiseminari. Seekord koguneti Ida-Eestis, kui külastati Narva linna (viimati korraldati Narvas seminari aastal 2012). Seminarist võttis osa 44 osalejat ning esindatud oli 11 erinevat kõrgkooli ning nende kolledžit üle Eesti. Kõik said täiendada oma sporditeemalisi teadmisi nii tipp-, harrastus- kui ka üliõpilasspordi vallas.
Kolme aktiivse päeva jooksul räägiti ja kuulati loenguid olulistest sporditeemadest, osaleti töötubades ning tehti ka aktiivselt sporti.

Seminaril esinejate hulgas olid oma ala spetsalistid, Taavi Kruut (Eesti Firmaspordi Liidu tegevjuht) tegi osalejatele töötoa: „Mõtleme inimesed liikuma“, Ants Veetõusme (EASL president) tutvustas tudengitele üliõpilassporti Eesti spordisüsteemis. Vladimir Vsivtsev (Narva spordiaktivist) rääkis Narva arendamist spordi kaudu.

Seminari viimaseks üllatusesinejaks oli endine TÜ Narva kolledž direktor, Sisekaitseakadeemia rektor, siseminister ja praegune riigikogu liige Katri Raik, kes rääkis väga detailselt Narva linna ja kolledži elust, arengust ning tulevikust.

Lisaks käidi ka iga päev värskes õhus aktiivselt aega veetmas. Toimus „Öömatk Narvas“, kui kohalik Aet Kiisla osalejatele ligi 2-tunnise matka ja rääkis ka väga palju huvitavaid fakte.Sportlik laupäevane hommikuvõimlemine (koos ujumisega Narva Joaorus), Laskejooks Äkke spordikeskuses ja Narva Spordikeskuses Andrei Kanevi poolt läbiviidud „Enesekaitse ABC“ olid kõik väga aktiivsed tegevused ning panid kõikidel osalejatel ikka mahlad jooksma.

Lisaks külastati viimasel päeval ka legendaarset Kreenholmi tehast, kui Narva muuseumi giidid tutvustasid selle pikka ajalugu.

Eesti Akadeemiline Spordiliit tänab kõiki osalejaid ning esinejaid väga meeleoluka ja toreda nädalavahetuse eest ja ootab huvilisi juba järgmisele spordiseminarile, mis toimub 2021. aasta märtsis.