Toimusid esimesed EASLi tehnikaspordi karikavõistlused!

24. oktoobril kogunesid tudengid üle Eesti Tartu külje alla Lange Motokeskusesse, kus peeti Eesti Akadeemilise Spordiliidu esimesed kardisõidu karikavõistlused. Ürituse korraldas Eesti Akadeemiline Spordiliit koos Lange Motokeskusega ja oli eriline, sest varem pole EASL tehnikaspordis võistlusi korraldanud. Osalejaid oli üheksast erinevast kõrgkoolist üle Eesti ning kokku lasti rajale 10 tiimi.
Võistluse käigus sai esikoha võistkond ( võistkonda pidi kuuluma vähemalt üks naine), kes läbis esimesena 100 ringi.
Võistlus oli väga pingeline ja kaasakiskuv juba esimestest ringidest. Alguses sai väga hea hoo sisse Eesti Maaülikooli võistkond olles pikalt liidrikohal. Peale esimesi vahetusi (iga liige pidi sõitma vähemalt 15 ringi ning vahetused toimusid boksialas, kui kiirelt vahetati lihtsalt kardis sõitjat) läks aga olukord põnevamaks, sest sõitjate tasemed olid natuke erinevad ja sellevõrra oli ka põnevust oluliselt rohkem. Lisaks on tehnikaspordis tihti ka probleeme masinatega, ei läinud teisiti ka seekord. Kaks tiimi pidid sõidu jooksul karti vahetama ja sellest ei pääsenud ka EMÜ tiim. Lisaks hakkas 20-30 ringi enne lõppu ka vihma tibutama, mis tegi raja natuke libedamaks ja hakkasime ka nägema päris palju piruette. See aga lisas veel rohkem põnevust sõidule ja lõppjärjestus pandi paika alles viimastel ringidel ning 3.-4. koha vahe jäi lõpuks ainult 1 sekund.

Osalejad kaasa elamas

Esikoha võttis peale pikka sõitu Tallinna Tehnikaülikool – Inseneride võistkond (koosseis: Christopher Juul, Mattias Peters, Karl Johann Rass,
Kristian Pints, Merlyn Peters), teiseks jäi Eesti Lennuakadeemia Lennuka Racing Team (koosseis: Karl-Hans Aasavelt, Siim Aasmäe, Tanel Madiste, Laura Kiin, Gert Rüütli). Kolmanda koha võitis ühesekundilise vahega Eesti Maaülikool – TÜS (koosseis: Märt Nõmme, Jan Markus Kõõra, Jaan Štubis,Stella Ploom, Ernst Saan) Eesti Lennuakadeemia – Concorde 747.

Parima ringiaja sõitis välja EMÜ tudeng Jan Markus Kõõra (57,9 sek), kes sai ka Lange Motokeskuselt selle eest eriauhinna. Lisaks tasub tunnustada ka Tartu Tervishoiu Kõrgkooli tudengeid, kes jäid küll viimaseks aga nende tiimis olid ainult naisliikmed. Lange Motokeskus loosis kõikide osalejate poolt välja ka eriauhinna ja lototron naeratas just samale naiskonnale, kes saavad ka enne järgmist võistlust harjutama tulla.