Euroopa meistrivõistluste kuldmedal Tartu Ülikooli kaheksapaadile!

8. – 10. septembril toimusid Poolas, Bydgoszczis Euroopa meistrivõistlused sõudmises. Eestit esindasid võistlustel Tartu Ülikooli meeste kaheksapaat ning naiste arvestuses üksikpaat. Meeste kaheksapaadi koosseisu kuulusid: Markus Uibo, Karl August Ruusalepp, Karl Kristofer Orgse, Rasmus Tensing, Margus Kodasma, Martin Rahuoja, Uku Siim Timmusk, Mark Theodor Jalakas ja roolis Maria Siiman. Naiste ühepaadis võistles Rachel Kõllo. Tartu Ülikooli sõudetreener on Priit Purge.

Tartu Ülikooli meeste kaheksapaat

Meeste kaheksapaatide arvestuses osales kokku 12 ülikooli. Võistlust alustati edukalt ning reedeses eelsõidus võideti ajaga 2:57.03 ning pääseti otse finaali. Pühapäeval toimunud finaalis meestelt samuti suurepärane sooritus, kui korraldajamaa Poola Kazimierz Wielki ülikooli võideti 6 sajandikuga ning ajaga 2:50.18 ka kuldmedal ning Euroopa tudengite meistritiitel!

Lõplik paremusjärjestus:

Meeste kaheksapaadi lõplik paremusjärjestus

Naiste üksikpaatide arvestuses esindas Tartu Ülikooli Rachel Kõllo. Eelsõidus teine koht ajaga 4:04.78, millega pääseti ka edasi poolfinaali. Poolfinaalis ajaga 3:55.95 tagas pääsu B-finaali, kusjuures A-finaali koht jäi vaid 0,4 sekundi kaugusele. B-finaalis ajaga 4:02.82 Rachelile kolmas koht ning kokkuvõttes lõppjärjestuses naiste arvestuses 9. koht.

Rachel Kõllo

Naiste üksikpaatide arvestuse lõppjärjestus:

Naiste ühepaadi lõplik paremusjärjestus

Treener Priit Purge sõnul oli meeste kaheksapaat tehniliselt väga hea selle kohta, et paatkond sai koos treenida vähe, sest pooled sõudjad olid U23 koondisega hõivatud. Lisaks tõi Purge välja, et võistlusdistants 1000m sobis tõenäoliselt paatkonnale paremini, kui 2000m. Peale eelsõite tekkis meestel sisse väga hea tunne ning pääsedes otse finaali said mehed rahulikult puhata, trenni teha ning seejärel ära võita kõige kirkam medal! Treeneri sõnul oli ka Rachel tubli, aga talle oleks just pigem sobidud 2000m distants, kuna temal läheb käima saamiseks natuke kauem aega. Oma poolfinaalis jäi väga napilt välja, aga tegi sellegipoolest tubli soorituse.

Kõik võistluse tulemused on leitavad SIIN.