Järjekordne sügisseminar toimus Jõulumäe Tervisespordikeskuses

26.-28. oktoobril korraldas Eesti Akadeemiline Spordiliit taaskord menukat üliõpilaste sügisseminari. Esimest korda jõuti Jõulumäe Tervisespordikeskusesse Pärnumaal, mis oma tingimuste poolest oli üks parimaid, kus on oldud. Ka seekord oli soovijate hulk suur, kuid seminarile mahtus ainult ligi 40 osalejat Eesti 12-st erinevast kõrgkoolist.

Nagu juba traditsiooniks saanud, arutleti päevakajalistel teemadel, nii spordist kui ka laiemalt. Räägiti sotsiaalmeediast, rahvusvahelisest üliõpilasspordist, juhtimisest ning tippspordist. Külas käisid ligi 20 aastat üliõpilasspordi võistlusi korraldanud esinejad, kes rääkisid, kuidas ja miks nad ikka veel seda teha armastavad ja mida on see neile elus andnud.

Lisaks käidi iga päev värskes õhus ja tehti ka sporti. Öömatk viis osalejad tõrvikute saatel mööda Rannametsa-Tolkuse loodusõpperada, kus külastati ka öistel tundidel Rannametsa vaatetorni. Laupäeval külastasid seminari Tallinna Tehnikaülikooli tantsutüdrukute esindajad, kes tegid osalejatele väga raske ja meeleoluka trenni. Pühapäeval pandi kõik proovile meeskondlikus orienteerumismängus, kus võistlejad pidid vihjete abil erinevates punktides lahendusi otsima.

Seminari peaesineja oli seekord endine Eesti jalgpallkoondise poolkaitsja Joel Lindpere, kes rääkis oma spordikarjäärist ja nüüdsest uuest töökohast Tallinna Jalgpalliklubi Kalevi spordidirektorina.