Leedus toimunud SELL Games 2024 võttis osa üle 1300 tudengisportlase!

Eesti osalemine SELL Games 2024 võistlustel Leedus, Kaunases, oli edukas, kus Eesti kõrgkoolide sportlased saavutasid mitmeid auhinnalisi kohti. Võistlusel osalesid Sisekaitseakadeemia, Tartu Ülikooli, Tallinna Tehnikaülikooli ja Tallinna Ülikooli tudengid, kes kokku tõid koju arvukalt medaleid. Eesti delegatsiooni suurus oli 45 inimest, kellest 40 sportlast. Kokku võitsid eestlased 16 medalit.

Parima Eesti koolina said Sisekaitseakadeemia võistlejad Kaunases kokku 8 medalit, mis andis kõrgkoolide paremusjärjestuses 10. koha, edestades sellega ka mitmeid suuremaid Eesti kõrgkoole. Kalev Hõlpus, päästja eriala tudeng, võitis kaks alavõitu 800 m jooksus ajaga 1.53,66 ja 1500 m jooksus ajaga 3.55,3, mis mõlemad on akadeemia uued rekordid. Rolf Robert Peebo saavutas esikoha odaviskes, esindades akadeemiat vilistlasena. Jelizaveta Mišina sai kolmanda koha 100 m tõkkejooksus (14,77) ja kaugushüppes, kus tõkkejooksu tulemus läks samuti akadeemia rekordina kirja. Siret Tara võitis pronksmedali jõutõstmises, Virge Tähemäe judos ja Lorely Kõrvel orienteerumises. Lorely saavutas orienteerumise sprindidistantsil neljanda koha ning Eliise Luks oli neljas 800 m jooksus uue isikliku rekordiga.

TLÜ-st osales 10 tudengit, kes tõid koju 7 medalit. Mark Sovtsa võitis pronksmedali 50 m liblikujumises ja hõbemedali 100 m liblikujumises. Robin Aloe sai hõbemedali 100 m kompleksujumises ja pronksmedali 50 m rinnuliujumises. Tony Ats Tamm saavutas esikoha 100 m tõkkejooksus ja hõbemedali kaugushüppes. Sofia Geroiskaja võitis pronksmedali lauatennises.

Tartu Ülikooli individuaalsportlastest sportronimises jõudis Martin Männiste finaali, kus teenis 7. koha ning Rain Tasane sai kirja 24. koha. Jõutõstmises sai Maximilian Sokolov hõbemedali -83kg kaalukategoorias, Kaisa-Maris Hagel 4. koha naiste -63kg kategoorias ja Mark Kihu 4. koha -105kg kategoorias.

Tiimialadest olid TalTech ja Tartu Ülikool välja pannud vastavalt saalivõrkpalli meeskonna ja naiskonna. Mängud olid tasavägised, kuid medaliheitlusesse pürgida ei õnnestunud kummalgi tiimil. Turniiri lõpuks TalTechi meeskonnale 5. koht, kus 5.-6. koha mängus alistati Leedu Spordiülikool ning samuti pidi TÜ naiskond vastu võtma kaotuse veerandfinaalis ning sellega oli nende jaoks turniir lõppenud samuti 5. kohaga.

Mängudel osales üle 1300 sportlase 10 riigist ja 36 kõrgkoolist. Vaatamata keerulistele logistilistele väljakutsetele, näitasid Eesti tudengid suurepärast vormi ja tugevat võistkonnavaimu. Sportlased väljendasid tänu oma kõrgkoolidele osalemise toetamise eest ja paljud planeerivad osaleda ka järgmisel aastal Soomes toimuvatel SELLi mängudel. Lisaks sportimisele toimus SELL Mängude ajal ka SELL korraldajamaade esindajate koosolek, kus arutleti SELL Mängude tuleviku üle, et traditsioon saaks jätkuda. Täpsemalt saab toimunud võistluste kohta infot Leedu Akadeemilise Spordiliidu kodulehelt. Kõik tulemused on leitavad SIIN.

Pildid: Erakogu, Tallinna Ülikool, Sisekaitseakadeemia, LSSA