Nädalavahetusel toimusid Langel üliõpilaste kardisõidu karikavõistlused

10. oktoobril kogunesid tudengid üle Eesti Tartu külje alla Lange Motokeskusesse, kus peeti taas Eesti Akadeemilise Spordiliidu kardisõidu karikavõistlused. Ürituse korraldas Eesti Akadeemiline Spordiliit koos Lange Motokeskusega. Osalejaid oli kümnest erinevast kõrgkoolist üle Eesti ning kokku lastigi rajale 10 tiimi.
Võistluse käigus sai esikoha võistkond (võistkonda pidi kuuluma vähemalt üks naine), kes läbis esimesena 100 ringi.
Võistlus oli väga pingeline ja kaasakiskuv juba esimestest ringidest. Alguses said väga hea hoo sisse Eesti Maaülikool, Eesti Lennuakadeemia ja Tallinna Tehnikaülikooli võistkonnad. Peale esimesi vahetusi (iga liige pidi sõitma vähemalt 15 ringi ning vahetused toimusid boksialas, kui kiirelt vahetati lihtsalt kardis sõitjat) läks aga olukord põnevamaks, sest sõitjate tasemed olid natuke erinevad ja sellevõrra oli ka põnevust oluliselt rohkem. Lisaks on tehnikaspordis tihti ka probleeme masinatega, ei läinud teisiti ka seekord. Sisekaitseakadeemia tiim pidid sõidu jooksul karti vahetama, sest sõitsid liiga palju rajalt välja murule.

Esikoha võttis peale pikka sõitu lõpuks kindlalt Eesti Lennuakadeemia võistkond (koosseis: Siim Aasmäe, Karl-Hans Aasavelt, Tanel Madiste, Gert Rüütli,Ingrit Roosileht), teiseks jäi Eesti Maaülikool (koosseis: Märt Nõmme, Ernst Saan, Jaan Štubis, Arne Ingalt,Stella Ploom). Kolmanda koha saavutas Tallinna tehnikaülikool (koosseis: Karl Läll, Aleksander Einpalu, Hagar Nakkurt, Raido Õnne Kärol Soodla).
Parima ringiaja sõitis välja ELA tudeng Siim Aasmäe (58,8 sek).


Lõplik paremusjärjestus:
1. Eesti Lennuakadeemia
2. Eesti Maaülikool
3. Tallinna Tehnikaülikool
4. Tallinna Ülikool
5. Sisekaitseakadeemia
6. Estonian Business School
7. Tallinna Tehnikakõrgkool
8. Tartu Ülikool
9. Tartu Tervishoiu Kõrgkool
10. Kõrgem Kunstikool Palla
(Täpse osalejate nimekirja leiad siit)

Eesti Akadeemiline Spordiliit ja Lange Motokeskus tänavad kõiki osalejaid ning ootame kõiki tagasi juba järgmisel aastal kui korraldame taas Langel uue üliõpilaste kardisõidu karikavõistluse.
Hoia meie uudistel ja kalendril silma peal!