Nädalavahetusel toimusid üliõpilaste kardisõidu karikavõistlused.

9. oktoobril kogunesid tudengid üle Eesti Tartu külje alla Lange Motokeskusesse, kus peeti taas Eesti Akadeemilise Spordiliidu kardisõidu karikavõistlused. Ürituse korraldas Eesti Akadeemiline Spordiliit koos Lange Motokeskusega. Osalejaid oli kümnest erinevast kõrgkoolist üle Eesti ning kokku lastigi rajale 10 tiimi.
Võistluse käigus sai esikoha võistkond (võistkonda pidi kuuluma vähemalt üks naine), kes läbis esimesena 100 ringi.
Võistlus oli väga pingeline ja kaasakiskuv juba esimestest ringidest. Alguses said väga hea hoo sisse Tallinna Tehnikakõrgkool, Kaitseväe Akadeemia ja Ettevõtluskõrgkool Mainor võistkonnad. Peale esimesi vahetusi (iga liige pidi sõitma vähemalt 15 ringi ning vahetused toimusid boksialas, kui kiirelt vahetati lihtsalt kardis sõitjat) läks aga olukord põnevamaks, sest sõitjate tasemed olid natuke erinevad ja sellevõrra oli ka põnevust oluliselt rohkem. Lisaks on tehnikaspordis tihti ka probleeme masinatega, ei läinud teisiti ka seekord. Mainori tiim pidid sõidu jooksul karti vahetama, sest nende sidur hakkas üles ütlema, õnneks said kardi küll vahetatud plaanilise sõitjavahetuse korral, kuid läks ikkagi tavapärasemast kauem aega.

Esikoha võttis peale pikka sõitu lõpuks kindlalt Tallinna Tehnikakõrgkooli võistkond (koosseis: Rauno Rämmann, Marken Järv, Robert-Juss Soe, Robin Saarniit, Heily Hedvig Elizabeth Palling), teiseks jäi ELA Racing (koosseis: Gert Rüütli, Ingrit Roosileht, Kaspar-Eerik Maarand, Siim Aasmäe, Tanel Madise). Kolmanda koha saavutas Tehnikaüliõpilaste selts (Eesti Maaülikool) (koosseis: Märt Nõmme, Ernst Saan, Jaan Štubis, Arne Ingalt, Gerly Kangur).

Kardisõidu karikavõistluste esikolmik


Lõplik paremusjärjestus:
1. Tallinna Tehnikakõrgkool
2. ELA Racing
3. Tehnikaüliõpilaste selts (Eesti Maaülikool)
4. KVA “Kardaanid”
5. TÜ Dinoco Racing Team
6. Mainor
7. Estonian Business School
8. Tartu Tervishoiukõrgkool
9. Sisekaitseakadeemia
10. Tallinna Ülikool
(Täpse osalejate nimekirja leiad siit)

Eesti Akadeemiline Spordiliit ja Lange Motokeskus tänavad kõiki osalejaid ning ootame kõiki tagasi juba järgmisel aastal kui korraldame taas Langel uue üliõpilaste kardisõidu karikavõistluse.
Hoia meie uudistel ja kalendril silma peal!