Universiaadid

2021. aasta lõpus pidi toimuma taliuniversiaad Šveitsis, Luzernis. Eesti oleks esimest korda taliuniversiaadile sõitnud 55-liikmelise koosseisuga. Osalema pääses ka Eesti jäähoki koondis. Nädal ennem võistluste algust teatas aga korralduskomitee, et võistlused jäävad ära. Põhjuseks loomulikult Covid ja uus Omicroni tüvi. Tänu sellele ei tohtinud Šveitsis maanduda lennukid paljudest riikidest nind kehtima oleks pidanud ka valitsuse uue otsuse järgi 10-päevane karantiini reegel. Sellest tulenevalt ei jäänud FISU-l muud üle kui mängud tühistada.

Korraldajad on saatnud meile mõned meened, mis on kahtlemata ilusad. Kuld-, hõbe- ja pronksmedal ning ka kohalik Šveitsi kell. Kõik meened on disainitud Luzerni tudengite poolt.

Järgmine universiaad, suveuniversiaad, ehk uue nimega World University Games on toimumas Hiinas, Chengdus. Võistlused leiavad aset 22. juuni – 7. juuli, 2022. Esmased registreerimised on juba tehtud ning kindlasti on võistlustel osalemas lauatennise nais- ja meeskond. Järgmine registreerimine on vaja teha juba jaanuari kuus, kus tuleb ära märkida eeldatav osalejate arv igal spordialal. Täpsem informatsioon easl@easl.ee või mikk@easl.ee.

Lisaks sai Eesti delegatsioon ametliku kutse ka järgmisele taliuniversiaadile, mis toimub Ameerika Ühendriikides, Lake Placidis 12.01.23 – 22.01.23. Loodame ka sellel võistlusel suure delegatsiooni kokku saada.

Eesti Akadeemiline Spordiliit soovib kõigile palju tervist ja sportlikku aastat!